If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter

  Follow us

  Search

  Martyna
  Ratajczyk

  Współzałożycielka i projektantka

  Choco Gone Nuts

  Brand matki i córki – Marii i Martyny. Ponadczasowa klasyka, kobiecość w zalotnej falbance, wolność i zapach kokosa.

  Jesteśmy świadomą marką premium skupioną na jakości tkanin oraz szycia, dbającą przy tym o środowisko. Szyjemy tylko w Polsce, w niedużych, zaprzyjaźnionych szwalniach, z materiałów produkowanych w zrównoważony sposób we Francji, Hiszpanii oraz w Turcji. Chcąc uszanować Matkę Naturę wyznajemy ideę mody etycznej oraz slow fashion.

  W południowo wschodniej Azji o palmie kokosowej mówią „ drzewo tysiąca zastosowań“, podobnie jest z naszymi kolekcjami. Łącz i zestawiaj ze sobą  beachwear i swimwear oraz poszczególne modele i kolory, uzyskując przy tym zupełnie nowy look! Have fun #chocogirls!

  Love,

  M x M

  + - #WeCareForThePlanet

  Szyjemy tylko w Polsce. W niedużych szwalniach, gdzie każdy szczegół jest dopracowywany do perfekcji, a cały proces produkcyjny zmierza do zachowania zasad Zero Waste.

  Wszystkie nasze tkaniny posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, który jest gwarancją tego, że oferowane przez nas tekstylia są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na nasze zdrowie.

  Nasi dostawcy produkują materiały we Francji, Hiszpanii oraz Turcji i są firmami deklarującymi produkcję materiałów w sposób zrównoważony. Produkcja jest kontrolowana, przez co zużywana jest  mniejsza ilość wody, kontrolowana emisja tlenku węgla, dwutlenku węgla i pyłków do atmosfery oraz stosowany skrócony łańcuch dostaw. Uważamy, że logistyka odgrywa w branży odzieżowej równie ważną rolę – im krótszy łańcuch dostaw, tym mniejsza emisja zanieczyszczeń.

  Nasz producent bawełny należy do organizacji Better Cotton Initiative. (BCI) – to program mający na celu rozwój rolnictwa odpowiedzialnego społecznie. Inicjatywa ta pomaga rolnikom w Turcji unowocześnić metody uprawy bawełny tak, by przy mniejszym zużyciu wody i pestycydów mogli zbierać równie obfite plony.

  Dzięki wprowadzeniu systemów nawadniania kropelkowego czy zmniejszeniu użycia chemikaliów, warunki pracy rolników są bezpieczniejsze, a dochód stabilniejszy.

  Wasze zamówienia wysyłamy w eco opakowaniu. Nasze kartony to papier z recyclingu, a jego zabarwienie to farba wodna. 100% ekologiczna. Nie używamy dodatkowych toreb czy folii, bo.. w jakim celu? #SustainableFashion to nasza przyszłość !

  + - #TENCELislife

  TENCEL® IS LIFE! Naszą flagową tkaniną jest 100% Tencel, posiadający certyfikat z Lenzing (Lenzing Certification Number 11917327).

  • jest wyjątkowo miękki, delikatny i przyjemny dla skóry
  • jego gładkie włókna powodują, że jest on idealny dla skóry wrażliwej
  • włókno TENCEL® jest czyste, wolne od chemikaliów i nie podrażnia
  • w sposób naturalny zapobiega powstawaniu oraz rozwojowi bakterii na skórze
  • posiada właściwości termoregulacyjne
  • wchłania wilgoć
  • materiał pozyskiwany jest z drewna i jest w 100% BIODEGRADOWALNY

  + - #ZeroWasteIsTheGoal

  Wyznajemy zasadę Zero Waste, czyli nie marnuj! Skrawki naszych materiałów doszywamy jako falbany, a z resztek, które wylądowałyby w koszu na śmieci szyjemy gumki do włosów.

  + - #WeLoveSlowFasion

  Rozumiemy czym jest świadome i mądre podejście do mody. Kupuj takie ubrania, które możesz ze sobą łączyć, by uzyskać nowy look. Inwestuj w jakość materiałów!

  #iminlovewiththechoco, a ty?